آقای ضرغامی رعایت کدام قوانین بازی؟ بازی دموکراسی یا بازی تقلب انتخاباتی؟

پاسخی به عزت الله ضرغامی
آقای ضرغامی من نه تلوزیون دارم و نه این امکان را که از تلوزیون پاسخ شما را بدهم. صحبتهای سبک و بی منطق شما را البته هر کسی می تواند پاسخی دندان شکن دهد ولی مشخصآ شما چنین امکانی را در صدا و سیما فراهم نمی کنید . مهم نیست ما هم امکانکی داریم و از آن استفاده می کنیم.
شما در مصاحبه خود با خودتان در روز چهارشنبه فرمودید که آقایان موسوی و کروبی «توقع» داشتند از طریق تلویزیون به صورت مستقیم با مردم سخن بگویند و از آنها بخواهند که «در خانه‌ها نمانند و در خيابان‌ها باشند.

1-شما از کجا می دانستید که آقایان موسوی و کروبی می خواستند مردم را به آمدن به خیابان دعوت کنند؟

2-و چرا شما که مردم مردم و حماسه حماسه می کنید باید از آمدن مردم بترسید؟

3- حالا که این امکان را فراهم نکردید، پس چطور مردم به خیابان آمدند و ماههاست که ابراز نارضایتی می کنند؟
شما فرمودید : این اقدام دو نامزد معترض به نتیجه انتخابات، «پیام بسیار سنگینی» بود و با اهداف صدا و سیما مغایرت داشت.
آقای ضرغامی اهداف صدا و سیما که برای ما از اول مشخص بود که بیرون آمدن احمدی نژاد از صندوق است خوب شد خودتان هم اعتراف کردید، گرچه هم اکر نمی گفتید همه می دانستند چه خبر است.
شما فرمودید که: صدا و سیما پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، سیاست «ایجاد ثبات اجتماعی» را دنبال می‌کرد و تلاش داشت «جامعه را از يك فضای ناپايدار» خارج کند.
ثبات اجتماعی با نادیده گرفتن نارضایتی بخش بزرگی ازجامعه میسراست؟ در حالی که با سازمان دادن یک فضای گفتگو و اثبات ادعا ها شما می توانستید مفتخر به ایجاد چنین فضایی باشید، ترجیح دادید صورت مسئله را به سبک نظامیان پاک کنید.
شما می فرمایید: مگر بعد از رئيس‌جمهور شدن آقای خاتمی، ناطق‌نوری در تلويزيون حضور يافت و پيام داد و انتخابات را زير سئوال برد كه اين بار ما اجازه اين كار را بدهيم.
مگر آقای ناطق مدعی تقلب شده بودند و چنین ادعایی کردند؟ آقای ضرغامی چرا لج می کنید بگویید که سیاست بر این بود و شما دستور را اجرا می کردید.
ایشان باز می فرمایند:
روز‌های اول انتخابات، بر اثر «اغتشاشاتی» که آقای موسوی نتوانست آن را کنترل کند، چندین نفر کشته شدند که اگر صدا و سیما اخبار آن را اعلام می‌کرد، منجر به «بی‌ثباتی» می‌شد
آقای ضرغامی مگر آقای موسوی پستی و یا مقامی و یا رادیو و تلوزیونی داشت ؟ مگر نیروی انتظامی داشت؟ که از مسئولیت وی صحبت می کنید؟
یاد آور می شوم که مسئولین این نظام با کمال تاسف از مقام رهبری گرفته تا سرداران سپاه و انتظامی و دولت که مسئولیت مستقیم آمدن خون از دماغ یک نفر را در اجتماعات قانونی و غیر قانونی دارند از نظر شما هویج بودند؟
ضرغامی در بخش دیگری از اظهارات خود ادعا می کند که میرحسین موسوی با استفاده از تبلیغات صدا و سیما «جایگاه خوبی» در میان مردم پیدا کرده و «۱۳ میلیون رای» وی نشانه این جایگاه است.
باید پرسید اگر صدا و سیما با دادن نیم ساعت وقت به کاندیداها چنین امکانی برایشان فراهم کرد پس با امکان شبانه روزی که در اختیار احمدی نژاد بود ظاهرآ رقیب جدی نباید سر راهش قرار می گرفت.
ضرغامی در جای دیگر گفت: آقای موسوی «قواعد بازی» را رعایت کند، هیچ منعی برای حضور در صدا و سیما نخواهد داشت.
سئوآل این است که از کدام قوائد بازی صحبت می کنید؟ بازی دموکراسی یا بازی تقلب انتخاباتی؟ وقتی یک سردار سپاه که باید به شغل اصلی اش یعنی بسر بردن در پادگان و یا خفاظت از مرزها باشد چنین پستی می دهند نباید از این اظهار نظرها شگفت زده شد. آقای ضرغامی اگر از بازی دموکراسی سخن می گوید که بعید می دانم اول باید یاد بگیرد که در دموکراسی با تلویزیون به مردم دروغ شلیک نمی کنند . احتمالآ آقا منظور شما همان بازی تقلب انتخاباتی بوده است

Advertisements
این ورودی در Non classé فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s