نامه به سفرا و کارمندان سفارتهای جمهوری اسلامی در سراسر جهان

 مدتها قبل از استعفای آقای محمدرضا حیدری کنسول سابق جمهوری اسلامی در نروژ،من قضاوت نادرستی در مورد شما داشتم تا اینکه نامه ای هشدار دهنده مرا بخود آورد. من در پستی احساسی نوشته بودم «اینها همه مامور دولت ان هستن و به ماندن دولت کودنا کمک می کنن. تو این چهار ساله هم این ان هر چی بچه محل و همکلاسی و فامیل داشته فرستاده سر کار» اما در همان پست کوتاه پیامی که به فینگلیش از کسی که خود را فرزند یک کارمند سفارت خوانده بود، مرا از قضاوت ناصحیح و عصبی خودم پشیمان کرد. وی نوشته بود: سلام، واقعأ از این متن متاسف شدم، من فرزند یکی از همین سفارتی هام، بهتره یک سری توضیحاتی بدم٠ تو سفارتهای اروپایی معمولأ فقط بعضی از سفیرها هستند که فک و فامیل احمدی نژاد و طرفدارش هستند ولی بقیه کارکنان هیچ کدام نمی خوان سر به تن این بابا باشه! این رو اطمینان دارم که ٩٠% دیپلماتهای ایرانی سبز هستند! این و قبول دارم که بعضی سفیرهای فرستاده شده از جانب احمدی نژاد واقعأ کارنابلد و خنگ هستند و این مسئله داد همه کارمندان قوی و با سابقه وزارت خارجه را درآورده٠ مگه مردم کیا هستند؟ خوب سفارتیها هم جزو مردمن دیگه! اگه می بینیم بعضی موقع ها کسی از سفارت راپورت کسی رو می ده بدون اون وزارت خارجه نیست بلکه از وزارت اطلاعات هستش٠ همین شخص اطلاعاتی و یکی دو تا نوچه که با خودش آورده منتظرن که جلو سفارت تجمع بشه و شروع کنن به عکس و فیلم گرفتن از تجمع کننده ها! بهتره منصف باشی دوست عزیز! .راستی اونجا که گفتم معمولأ در کشورهای اروپایی دیپلوماتهای قوی و کارکشته میارن ولی از شگفتیهای دولت احمدی نژاد یک سری عجایب رخ داده و دیپلماتهای قوی و عاقلی داره و کسی هم که عقل داره از یک بی عقل مثل احمدی نژاد پیروی نمی کنه.
در ضمن ماشین مرسدس بنز و خونه و آپارتمان شیک کجا بود!!!!! بهتره یک مقایسه ای بین دیپلماتهای ایرانی با سایر کشورها بکنی، اونوقت می فهمی چی می گم، حتی آفریقایی ها هم حقوق و مزایاشون بیشتر از ایرانی هاست٠
من در پاسخ به وی نوشتم: محمد عزیز خوشحال شدم که کامنتهایت را دیدم، گر چه از نوشته من دلخور شدی و ایراد گرفته ای ولی خوشحالی من از آن جهت است
که بر خلاف تصور من بسیاری از کارمندان سفارتخانه ها دستچین شده  ی ا ن نیستند و بسیاری از آنها در کنار وحامی جنبش سبزند٠ این بسیار عالی است٠ من منتظر پیشنهاد تو هستم که نوشته مرا که خالی از ایراد نبود پربار کنی و بگویی با هم برای گسترش امید سبز چه می توان کرد٠ بدون شک در نوشته من ایراداتی بود و همه را به یک چوب رانده بودم ولی پیشنهاد من نه توهین به کسی بود و نه خشونتی درآن نهفته بود، و روی این مسئله تاکید هم کرده بودم٠ از آن گذشته اگر کارمند سفارتخانه ای خود دل در گرو جنبش سبز داشته باشد خود مشتاقانه از گسترش جنبش خشنود خواهد شد و چه بسا جنبش را یاری خواهد داد٠ ولی یک سئوال هنوز مثل تیغ ماهی در گلویم مانده است، بگذار از تو بپرسم شاید پاسخش را بدانی. محمد جان در شرایطی که مردم در داخل کشور از جان و مال خود هزینه جنبش می کنند، در حالی که ده ها کشته و صدها زخمی و چند هزار زندانی شده اند، در حالی که ایادی حکومت به جوانان برومند ایران، دختران و پسران دلیر این سرزمین در زندانها تجاوز می کنند، آیا در دل طرفدار جنبش سبز بودن کفایت می کند؟ بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور با اینکه بسیاری از اینها به ایران سفر می کنند، برای دفاع از هموطنان خود در مقابل سفارتهای جمهوری اسلامی ایستادند و صدای اعتراض میلیونها ایرانی را در قلب اروپا و آسیا و استرالیا و آمریکای شمالی و جنوبی پژواک کردند، تو برای من نوشته ای عده ای مأمور اطلاعاتی از این ها فیلم تهیه می کنند، آیا شده است که کسی از میان کارمندان شریف سفارتخانه ها کسی خبری از این مأموران اطلاعت را با وسایل موجود به طور ناشناس به بیرون منتقل کند؟ دوست عزیز من ! من تو و همه در خطریم! ایران! در خطر است٠ اگر دست به دست هم ندهیم و خطر نکنیم ، دیدی فردا نه از تاک نشان ماند و نه از تاکنشان٠من نظرت رو به فارسی در همین پست می ذارم و منتظر پیام و پیشنهادات هستم در ضمن به نظر من ایرادی هم نداره که کارمندهای سفارت ماشین و آپارتمان و یا ویلا شیک داشته باشن به این شرط که کارمندهای واقعی و تحصیلکرده باشن نه اصغر قاتلهای وزارت اطلاعات، من منظورم به این اصغر قاتلها بود
از اینکه در مثال حتی جنبش سبز رو با حزب الله مقایسه کردی دلخور شدم٠ یعنی اگر دعوت به خشونت کرده بودم حق داشتی ولی هدف من تلنگری به وجدانها بود تا به جنبش بپیوندند٠ با تو موافقم که باید بین ما و اراذل و اوباش طرفدار ان فرقی وجود داشته باشه٠ فرق ما اینه که حتی در خارج از کشور خشونت را حتی نسبت به طرفداران ا ن جایز نمی دانیم٠ دستت را می فشارم و می بوسمت . با هم به پیش بسوی ایرانی آ باد و آزاد.
امروز خوشحالم که به همگان مژده بدهم در حالی که رژیم تلاش دارد کسانی مثل قاتل مرتضوی را قربانی کند ریزش در سفارتخانه های جمهوری اسلامی آغاز شده است. سبزهای وزارت خارجه و کسان دیگری که در سفارتخانه ها به جنبش سبز می پیوندند رسالت بزرگی بر عهده گرفته اند. به همه شما درودمی فرستیم و با آغوش باز شما فرزندان ایران را استقبال می کنم.

Advertisements
این ورودی در Non classé فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

9 Responses to نامه به سفرا و کارمندان سفارتهای جمهوری اسلامی در سراسر جهان

 1. علی اکبر امید مهر می‌گوید:

  دوست نا دیده ولی بسیار آگاهم
  من همان دکتر ودیپلماتی هستم که با کانال صدای آمریکا مصاحبه داشتم بسیار از این مقاله تان سپاسگزارم.همکاران من همه شان بد نیستند.اکثریت قریب به اتفاق آنها دل در گرو عشق به ایران و ایرانی داده اند.و از کارهایی که سپاهی ها و اطلاعاتی ها و اقربای احمدی نژاد در نمایندگیها انجام میدهند دلخون و نگرانند.جنیش سبز را با جان و دل گرامی داشته و با همه ی وجود به رستاخیز نوین ملت ایران پیوسته اند.اما نه راه پیش دارند نه پس اگر در نمایندگی اعتراض کنند جسدشان را صندوق میگذارند و با پست سیاسی میفرستند مرکز در نتیجه مجبورند با احتیاط عمل کنند.پاسپورت همه ی ما ها را نماینده ی ولی فقیه در نمایندگی در فرودگاه میگیرد و میگذارد در گاو صندوق اطاق رمز و فقط موقع بازگشت به مرکز پاسپورت در فرودگاه تحویل ما میدهند که هیچ راه فراری نباشد.همکاران من بیغیرت نیستند اگر امروز به پاسپورتشان دسترسی داشته باشند فردا 90 درصدشان پناهنده میشوند بی پاسپورت پناهندگی ممکن نیست.با مهربیکران بشما هموطن عزیزو ارجمندم.امیدمهر

 2. Hadi Sabz می‌گوید:

  باید یک صندوق مالی درست کرد تا از افرادی مثل این دیپلمات ایرانی‌ در نروژ یا افراد دیگر که از رژیم کودتا جدا میشوند حمایت کرد. با نفری چند دلار یا یورو میتوانیم از جنبش سبز حمایت کنیم.

 3. ساسان می‌گوید:

  سلام،
  فرض کنید من هم با این سفارتها و کارمندان آنها سر و کار داشته ام. الان همه سفرا سعی میکنند که به هر نحوی که شده خودشان را طرفدار ا.ن و خ.ر نشان بدهند و در این راه ممکن است دست به کارهای تبلیغاتی متعددی بزنند. ولی اینطوری که من میبینم درصد بالایی از اینها هم خودشان اعتقادی به این حرفها ندارند. در مورد اینکه گفته اید که کارمندان سفارت بنز و ویلا و … دارند هم خدمتتان عرض کنم که به غیر از سفرا بقیه باید بروند جلو بوق بزنند و با پس و انداز و بدبختی و نخوری بیایند در تهران آپارتمان 100 متری قراضه را با یکی نوتر عوض کنند، چه برسد به ویلا و بنز! در عوض سفیر آشپز دارد، راننده دارد، در باغ و ویلا رزیدانس دارد، با خارجیها و مایه دارها رفت و آمد دارد، یک بنز سرمه ای و دو تا راننده و نوکر دارد، همه چیز دارد خوبش را هم دارد، فقط کار ندارد که آن هم مال کارمند رعیت است.
  شب خوش!

 4. رضائی می‌گوید:

  منهم موافقم که بیشتر کارمندان اعزامی به خارج از کشور در شرایط کنونی از طرفداران جنبش سبز هسنتد و شما می توانید به آنها اعتماد کنید. بعدا مفصل می نویسم.

 5. سعید می‌گوید:

  کاپیتولاسیون شرعی ! وای اگر محمد رضا شاه چنین میکرد !
  http://msshamraz.wordpress.com/2010/01/11/capitulation/

 6. rostam می‌گوید:

  salam fekre khubi ast

 7. shabtaab می‌گوید:

  من به خدا اعتقاد ندارم!
  http://shabtaab.wordpress.com/2010/01/10/00016

  متن وصیتنامه یادگار امام
  http://shabtaab.wordpress.com/2009/12/22/00015

  صانعی : ديروز و امروز به روايت تصوير
  صانعی:مانيازی نداريم كه بی بی سی برايمان مرجع معرفی‌كند!مامرجعی ميخواهيم كه مثل حضرت امام (ره)با يك فتوا استكبار را بيچاره كرد.
  http://www.suldoz.ir/post-1485.aspx

  ديدن فيلم شكنجه و لخت كردن يك بسيجی توسط امت خداجوی سبز
  http://www.suldoz.ir/post-1484.aspx

 8. ما ایرانیم می‌گوید:

  من با نظرش موافقم که بسیاری از دیپلماتهای ایرانی سبز هستند و خواهان ایرانی سربلند و آزاد هستند بویژه فرزندان اینان.
  ایران سبز و آزاد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s