خامنه ای کم آورده است و برای حفظ خود به بیعت قم نیاز دارد

قم در انتظار سفر قریب الوقوع مقام ملوکانه  لحظات مهمی در تاریخ خود را می گذراند. قم به عربی به مفهوم برخاستن است و باید دید که این بار در مقابل قدمهای ملوکانه چگونه برمی خیزد. آیا قم به تعظیم و تکریم بر می خیزد و یا به اعتراض درمقابل علی خامنه ای قد راست می کند.  قم به عنوان پایگاه نخست مذهب شیعه آزمون بزرگی در پیش دارد که می تواند صفحات تاریخ را بکامش بگرداند و یاحوزه علمیه قم با اعتباری که دراین سی سال، چندانی از آن نمانده است،آبروی قم را به تمامی تقدیم سلطان علی خامنه ای نماید. اما حوزه می داند که سینی خونرنگی که اعتبار خویش و قم را در آن نهاده ، بیش از آن می ارزد که این گونه حراج شود و علی خامنه ای به اندازه کافی ثروت مادی ومعنوی برای پرداخت بهای آن ندارد. وی که تا کنون تلاش کرده است با مشتی اجیر شده و تهدید اساتید حوزه و در عین حال بالا کشیدن چند ملای دین فروش! تائید حوزه را بدست آرد ، محتمل است که درمقابل مقاومت حوزه سر به دیوار کوییده  و آرزوی مرگ برخی ازاساتید حوزه تنهاذکر شبانه اش باشد.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی تلاش کرد وعده و وعیدهایی به قمی ها بدهد که آمدن علی خامنه ای منافعی برایشان خواهد داشت و از جمله یاد آورمی شود که در پی سفر ٧٤ خامنه ای مسئله استان شدن قم مطرح شد، و در پی آن قم پیشرفت کرد.
آشتیانی همچنین گفت : از یک سو سفر مقام معظم رهبری برکات معنوی و مادی بسیاری برای شهر قم دارد و از سویی دیگر شهر قم پایگاه انقلاب و مراجع تقلید بوده است. از این رو طبیعی است که دشمنان نظام ظرفیت استقبال و دیدار مراجع با ولی امر مسلمین و نیز پیشرفت قم را نداشته باشند.
به عبارتی دیگر، حجت الاسلام رضا آشتیانی، نماینده  قم ! از یک سو می خواهد به قمی ها رشوه دهد و از سوی دیگر به زبان بی زبانی اعلام می دارد که مقام رهبری هدفش از این مسافرت کسب اعتبار برای خویش است و این شدنی نیست مگر با بیعت مراجع بزرگ قم
اما کیست که نداند،کسب اعتبار خامنه ای به مفهوم بر باد رفتن اعتبار نخستین مرکز شیعه جهان است. اساتید بزرگ قم به نیکی می دانند که با ریختن چنین اعتباری بر پای خامنه ای، پایتخت شیعه جهان به نجف منتقل خواهد شد و نظامیان تنها یکه تازان قم خواهند بود.
دکتر سروش مدتی پیش از مراجع ناراضی ولی خاموش قم خواسته بود که اگر نمی توانند درمقابل تعدی نظام مقاومت کنند در یک هجرت دسته جمعی داوطلبانه مرکزیت شیعه را به نجف منتقل کنند.
کارگزاران نظامی علی خامنه ای مدتی است که سخت درتلاشند تا سفری آبرومندانه و اگر تیغشان ببرد مقتدرانه برای رهبرشان سازماندهی کنند. همه امکانات لشکری و کشوری گرد آمده است تا خامنه ای را تبدیل به دومین امام شیعیان پس از انقلاب اسلامی کند.
سردار «مهدی توکلی»، در گفت‌وگو باایسنا، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رهبری به قم، اظهار داشت: نیروهای امنیتی استان از 45 روز قبل، از سفر مقام معظم رهبری به استان قم مطلع بودند و در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت و هماهنگی‌های لازم بین نیروی انتظامی استان، وزارت اطلاعات، سپاه علی‌بن ابیطالب(ع) و همچنین سپاه ولی‌امر انجام شد
خامنه ای همانطور که سردار مهدی توکلی اعتراف می کند سرمایه زیادی برای این سفرگذاشته و همه نیرویش را برای بزانو در آوردن قم بسیج کرده است. اما به هر حال آوردن مردم کوچه و بازار برای تبلیغات ومراسم نوعی تاجگزاری مهم است. رژه بردن شاگردان حوزه و به صف کردنشان مهم است ولی مهمتر از آن  برای خمنه ای مطیع کردن اساتید ناراضی حوزه است. همانها که حمایت معنوی شاگردان جوان حوزه را با خود دارند حتی اگر تعدادی مثل گوسفند بدنبال ماشین رهبری بدوند. استقلال حوزه درمقابل نظام  و نظامیان همان گوهری است که اساتید بزرگ حوزه در پی احیای آنند. استقلالی که دردوران حکومت اسلامی خدشه های بزرگی بر آن وارد شد. اما اینک که نجف به عنوان قطب دیگری از مذهب شیعه مطرح است، قم برای حفظ مقام سنتی خود چاره ای جز برخاستن ندارد. حتی اگر امام خامنه ای با تمام قوا برای حفظ مقام خود  بدان یورش آورده باشد.

Advertisements
این ورودی در belgiran, belgirani فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s