آقای خاتمی، آب از سر حکومت اسلامی گذشته است، دین خود را نجات دهید

آقای خاتمی اجرای بی تنازل قانون اساسی را فراموش کنید،آب از سر حکومت اسلامی گذشته است. هر آن که مردم فرصتی برای تغییر این قوانین بجا مانده از سی سه سال پیش داشته باشند،تردید نکنید که برای تغییر آن تردیدی نمی کنند. امروز تلاش دین باوری مثل شما باید معطوف به نجات دین باشد و نه نجات جمهوری اسلامی

نجات دین باوری تنها با جدا کردن آن از حوزه قدرت میسر است.کار به جایی رسیده است که از ترس حکومت اسلامی دین را در پستوی خانه نهان باید کرد. من به عنوان یک غیر مذهبی می گویم که اگر جامعه ما محتاج آزادی است،نیازمند دین هم هست. تلاش همه دین باوران و حتی دین ناباوران باید یافتن فورمولی از سکولاریزم باشد که در آن هم دین دار و هم دین ندار احساس امنیت  و آسایش کنند.

بسیاری از نگرانی های  شما نگرانی همه مردم ایران هم  هست، از آن جمله سرنوشت خانه مشترک ما ایران ! آقای خاتمی  برای خوش آمدن باندهای حکومتی که با اسلام اسلام کردن نان و نفتشان بر سر سفره است خود را خسته نکنید، آنها برای خود راه بازگشتی نگذاشته اند. جمهوری اسلامی مدتهاست که مرده است و بوی الرحمانش را حتی حاکمان حس کرده اند.  مستقیم با مردم صحبت کنید، این قدرت آنهاست که می تواند درهای زندان را بگشاید، قدرتی که شما الهی اش می نامید و من قدرت مردمی اش می دانم. همان گونه گه شیخ کروبی بخصوص در آخرین روزهای قبل از حصر، با مردم به صداقت سخن می گفت، همان گونه با مردم سخن بگویید. نترسید! ما همه با هم هستیم و واقعآ هم با هم هستیم. شما برای آزادی  من بی دین بجنگید و من برای آزادی دینداران خواهم جنگید. آقای خاتمی! نگویید چون اکثر مردم ایران مسلمان هستند، پس حتمن حکومت هم باید اسلامی باشد. اچازه بدهید که حکومت متعلق به همه شهروندان ایران زمین بدون توجه به دین و مذهب و نژاد ایرانیان باشد. بگذارید بلوچ و ارمنی و گبر و تات و شیعه و سنی و آسوری و یهودی در این خانه مشترک از حقوق برابری برخوردار باشند. آقای خاتمی یادم هست که شما در زمان ریاست جمهوریتان به فرانسه رفته بودید و در آنجا در سخنانتان خواسته بودید که فرانسویان اسلام را نیز به عنوان دین رسمی کشور فرانسه بپذیرند، بی اطلاع از اینکه در فرانسه هیج دینی از جمله مسیحیت به عنوان دین رسمی شناخته نمی شوند. رسمیت یک دین آن را تبدیل به دین حکومت و قدرت می کند و در قلب باورمندان آن  دین را از رسمیت می اندازد. دین را در قلبهای باورمندان رسمی کنید و آن را از حوزه حکومت دور گردانید.

آقای خاتمی امروز کم نیستند در اروپا که اسلام را دین خشونت می دانند تا جایی که من که دین نا باورم فریادم در دفاع از مسلمانان بلند می شود ولی افسوس که صدای مسلمانانی که خشونت را نفی می کنند، اصلن و ابدن شنیده نمی شود. در گفتگوی کوتاهی با آقای طارق رمضان همین مسئه را مطرح کردم . دنیا انتظار بجایی دارد که اگر عده ای با نام اسلام به کلیساها و مسیحیان حمله می کنند ،متفکرین دنیای اسلام عکس العمل نشان دهند . آیا یک کاریگانور بیشتر به اسلام ضربه می زند یا کسی که به نام اسلام و مسلمانان مردم دعا خوان را در کلیسا کشتار می کند؟

آقای خاتمی شما خود بهتر از من می دانید که در نظامی که بر سر کار است چه جک و جانورانی لانه کرده اند، به قول همکارم زمین ات اگر از ماسه نباشد آب در آن نفوذ نخواهد کرد. زمین نظام های دینی و ایدئولوژیک مناسب رشد دیکتاتورها و خودکامگان است تا با نام دین یا ایدئولوژی امیال خود را پیش برند.

آقای خاتمی ما همه با هم هستیم، نترسیم

Advertisements
این ورودی در Non classé فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

5 Responses to آقای خاتمی، آب از سر حکومت اسلامی گذشته است، دین خود را نجات دهید

 1. ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی ) گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. می‌گوید:

  ( کمونیست = مسلمان = تجزیه طلب = تروریست = بیگانه = ضد آزادی و دموکراسی = عامل عقب ماندگی = دشمن ایران و ایرانی )

  گر نیک بنگری همه اینها یک تن هستند. « کورش فردوسی »

 2. mehrdad می‌گوید:

  mamnoon az azadegi o ensaneeiat e shoma

 3. پسر سبزک می‌گوید:

  گریه ام می گیرد
  روز های اسفند برای تظاهرات به خیابان میروم ولی مردم مشغول کار خودشانند
  انگار صورت هایشان برایم آشماست
  انگار همان کسی است که دیروز پای صندوق رای انگشت خودش را سبز کرد
  ولی الان همه خاموشند
  چرا؟ چرا فقط باید به خاتمی و موسوی کروبی انتقاد کرد و طلبکار بود؟
  این همین خاتمی است که در نمایش مهرجویی شرکت میکند
  این همانی است که در دوم خرداد 88 در ورزشگاه آزادی هنرمندان گردش جمع شدند
  و این ماییم که مشغول جر و بحث و محکوم کردن دیگرانیم
  یک تلنگر کافیست تا ما هم بیدار شویم

 4. شیرین می‌گوید:

  Mage khatami aberoo ham dasht ke bereh. baba een ro be mardome Iran nageed be ounaie begeed ke aza va javareh een hokoomat ro nashnasan. hamashoon soopap etminan hastan…

 5. حسن می‌گوید:

  خاتمي برو …. ! مرگ بر کليت جمهوري …. که تو هم جزيي از آن هستي

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s